Jakarta 1. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Publicdomainpictures)

Indonézska polícia zatkla muža, ktorý je údajne vodcom siete Džamáa islámíja, napojenej na teroristickú organizáciu al-Káida, a ktorý unikal zatknutiu od roku 2003. V pondelok o tom informoval hovorca štátnej polície Dedi Prasetyo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa tlačovej agentúry AP uviedol, že protiteroristická polícia chytila Paru Wijayanta v sobotu 29. júna spolu s manželkou v hoteli v Bekasi, satelitnom meste metropoly Jakarta.

Policajný hovorca spresnil, že Wijayanto je podozrivý z účasti na výrobe bômb použitých pri sérii útokov, napríklad pri bombovom útoku na ostrove dovolenkárov Bali v roku 2002 a pri útoku na austrálske veľvyslanectvo v Jakarte v roku 2004.

Podľa hovorcu sa Wijayanto podieľal aj na náboženskom konflikte v meste Poso, známom ako semenisko islamského militantizmu na indonézskom ostrove Sulawesi.

Odsúdený militant Sofyan Tsauri, ktorý v súčasnosti spolupracuje s indonézskou protiteroristickou službou, vyhlásil, že Wijayanto sa stal vodcom siete Džamáa islámíja v roku 2007.

Džamáa islámíja spolupracuje s al-Káidou a bojuje za vytvorenie islamského štátu na území južného Thajska, Malajzie, Indonézie a južných Filipín.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj