Bratislava 24. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Britta Pedersen/dpa via AP)

Šéf Zelených Robert Habeck žiada od CDU-CSU v súvislosti s Ibiza-aférou Stracheho jednoznačné a dôrazné prehlásenie, že za žiadnych okolností nebude v ničom spolupracovať s AfD. Habeck povedal, že dosiaľ tak neurobila a nechala tak priestor pre rôzne špekulácie. Zdôraznil, že teraz vládna kríza v Rakúsku ukázala jasne, kam vedú koalície so skorumpovanými stranami ako FPÖ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Robert Habeck

Habeck skritizoval CDU-CSU, za to, že minulý rok nadbiehala AfD a dokonca preberala niektoré je tézy. S tým musí byť raz pre vždy koniec, lebol AfD nemôže byť partnerom pre demokratické strany. Napokon žiadal od CDU-CSU, aby „odprisahala“, že nebude s AfD nikdy robiť spoločné veci.

Tento muž, akoby celkom zabudol na to, že len pred dvoma desaťročiami, po tom ako Zelení vstúpilili v roku 1993 na polické javisko Nemecka, tak stará etablovaná strana CDU-CSU aj s účinnou pomocou médií strpčovala život Zeleným tak vehementne nedemokraticky, ako to dnes Zelení robia s AfD.

CDU-CSU niekoľko rokov neustále hlásala, že Zelení sú nedemokratickou bandou, ktorá slúži záujom Moskvy a chce rozvrátiť a zničiť Nemecko.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj