Inčchon 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Koji Sasahara)

Pri príležitosti vyvrcholenia stolnotenisového seriálu ITTF World Tour 2018, na ktorom štartovali po vedením reprezentačného trénera Jaromíra Truksu aj Slováci Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou, sa v kórejskom Inčchone uskutočnila v stredu aj slávnosť s odovzdávaním výročných ocenení v deviatich kategóriách

Na snímke stolná tenistka Ting Ning

Mužskou hviezdou roka sa podľa Medzinárodnej stolnotenisovej federácie (ITTF) stal Číňan Fan Čen-tung, zo žien opäť patrilo toto ocenenie Ting Ning z Číny.

Tri singlové tituly na podujatiach ITTF Wolrd Tour, prvenstvo na turnaji Svetového pohára mužov a post svetovej jednotky od apríla 2018 jasne predurčovali 21-ročný čínsky talent na premiérový zisk tohto ocenenia. “Som veľmi rád za túto cenu, ktorú som získal prvýkrát v kariére. Ďakujem môjmu tímu i fanúšikom. Aj naďalej budem na sebe tvrdo pracovať,” vyhlásil Fan Čen-tung.

Ting Ning zopakovala svoj triumf z vlaňajška, pričom triumfovala tretíkrát za sebou. Ocenili ju aj v roku 2014, čiže za ostatných päť rokov nazbierala štyri trofeje v tejto kategórii. V roku 2018 bola členkou víťazného tímu Číny na SP i MS družstiev, okrem toho jej patrili individuálne prvenstvá na SP žien a turnaji World Tour Bulgaria Open. “Bola to výzva opäť získať toto ocenenie. Urobila som niekoľko zmien, aby som bola ešte lepšia. Zisk tejto ceny ma ešte viac posilní. Vďaka patrí všetkým, ktorí ma podporovali,” uviedla 28-ročná Ting Ning

Číňan Sü Sin “autorom” hviezdneho bodu v roku 2018 v zápase proti Rakúšanovi Stefanovi Fegerlovi vo štvrťfinále MS tímov. Najlepším trénerom sa stal Talian Massimo Costantini, šéftréner indickej stolnotenisovej reprezentácie. Cena za progres roka patrí Indke Manike Batrovej, je vôbec prvá víťazka tejto kategórie nepochádzajúca z Japonska. V kategórii paralympionikov vyhlásili za najlepších v roku 2018 Jordiho Moralesa zo Španielska a Holanďanku Kelly van Zonovú. ITTF prvýkrát udelila Cenu pre najužitočnejšieho hráča a hráčku majstrovstiev sveta (MVP Award). V kategórii mužov je laureátom Fan Čen-tung a medzi ženami vychádzajúca japonská hviezda Mima Itová.

Podujatie ITTF Star Awards organizuje svetová federácia ako slávnostné vyhlásenia najlepších od roku 2013.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj