Bratislava 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Agostini/Invision/AP)

Britská herečka Emilia Clarkeová uviedla denníku Veriety, že pre jednu z najživších scén seriálu počúvala prejavy diktátorov vrátane Adolfa Hitlera

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke herečka Emilia Clarkeová

Denník vydal rozhovor Clarkeovej, v ktorom Emilia prehovorila o finále série a zvlášť o najpozoruhodnejšie scéne – keď sa Daenerys, po dobytí Kráľovského prístavu, obrátila k svojej armáde stojaca na schodoch zničeného Červeného hradu.

Daenerys sa v tejto scéne objavila v podobe tyrana, ktorý sa chcel podmaniť nielen Westeros, ale aj zvyšok štátu. A hoci mnoho fanúšikov nebolo spokojných s vývojom postavy matky drakov a spôsobom, akým sa nečakane zmenila na darebáka, Clarkeová zrejme pokorne prijala také príbehové rozhodnutie a snažila sa o úlohu diktátora.

V rozhovore potvrdila, že pri príprave na natáčanie záverečnej séria sa inšpirovala tiež prejavmi Adolfa Hitlera.

“Sledovala som veľa videí – teraz to vyzerá smiešne – s diktátormi a vodcami, ktorí hovorili cudzím jazykom. Chcela som zistiť, či rozumiem tomu, o čom hovoria, bez toho aby som poznala jazyk. A zvládla som to! Môžete ľahko odhadnúť, čo Hitler hovorí,” cituje herečku denník.

Clarkeová dodala, že sa pripravovala na scénu vo svojej hotelovej izbe v Belfaste. “Trénovala som pred oknom a apelovala na okoloidúcich. Okno bolo samozrejme zatvorené. Nechcela som sa, aby ma považovali za blázna,” povedala Emilia.

Napriek tomu, že finále Hry o tróny je za nami a HBO už plánuje, ktoré seriály mu budú schopné poskytnúť rovnaké hodnotenie, herci a herečky, ktorí hrali hlavné úlohy, sa nemôžu tak rýchlo rozlúčiť so svojimi postavami.

V deň odvysielaní poslednej epizódy zverejnila Emilia Clarkeová príspevok na sociálnych sieťach, v ktorom sa lúči s Daenerys.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj