Piešťany 21. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/SHO)

Konferencia Milan Rastislav Štefánik – Muž slnka pri príležitosti Roku Milana Rastislava Štefánika, 100. výročia jeho tragického úmrtia a zároveň 20. výročia letu prvého slovenského kozmonauta, ktorý vo vesmíre realizoval výskumný vedecký program Štefánik, sa bude konať v Piešťanoch od 24. do 26. apríla. 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Milan Rastislav Štefánik

Medzinárodné podujatie pripravili Slovenská ústredná hvezdáreň (SÚH) v Hurbanove, Spoločnosť Milana Rastislava Štefánika a mesto Piešťany s cieľom podnietiť záujem o osobnosť vedca, diplomata, vojaka, cestovateľa, jedného zo zakladateľov Československa Štefánika, objektívne a vecne zhodnotiť jeho život a dielo a tiež zdokumentovať dostupné materiály vzťahujúce sa k jeho osobe vo fondových a pamäťových inštitúciách na Slovensku.

„Konferenciu sme venovali aj 100. výročiu založenia Medzinárodnej astronomickej únie, ktorá si počas roka 2019 bude pripomínať astronomické objavy, ktoré počas storočia formovali vedu a kultúru celého sveta. Cieľom spomienkového roka je zdôrazniť význam astronómie ako nástroja vzdelávania, rozvoja a diplomacie. Toto všetko zosobňuje aj Milan Rastislav Štefánik,“ informoval o tom generálny riaditeľ SÚH Marián Vidovenec.

Počas konferencie odznie 11 prednášok, ktoré zmapujú život a dielo Štefánika, premietnuté budú filmové dokumenty a v ponuke bude aj sprievodný kultúrny program. V stredu 25. apríla účastníci konferencie navštívia Ivanku pri Dunaji, kde položia veniec k pamätníku miesta tragickej nehody Štefánika. Podujatie sa uskutoční s podporou vlády Slovenskej republiky.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj