Bratislava 20. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)

Čínsky technologický gigant Huawei bude pokračovať v rozvoji operačného systému Android vrátane poskytovania bezpečnostných aktualizácií a popredajného servisu pre všetkých zákazníkov. Firma to uviedla v pondelok prostredníctvom vyhlásenia, ktoré poskytla tlačovej agentúre SITA. Záväzok podľa firmy „zahŕňa všetky modely smartfónov a tabletov značiek Huawei i Honor, ktoré boli doteraz uvedené na trh a nachádzajúce sa v predaji“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Americká spoločnosť Google predtým v pondelok uviedla, že majitelia komunikačných zariadení značky Huawei budú mať prístup k jej službám bez ohľadu na aktuálne kroky Washingtonu zamerané proti čínskej firme. Ubezpečeniu predchádzali medializované informácie, podľa ktorých Google rozhodol, že obmedzí používanie svojho systému Android na zariadeniach Huawei. Pre užívateľov by to znamenalo, že stratia prístup k službám ako Google Play alebo Gmail.

„Ubezpečujeme vás, že zatiaľ čo plníme všetky požiadavky americkej vlády, budú služby ako Google Play a (bezpečnostný systém) Google Play Protect na existujúcich zariadeniach Huawei fungovať,“ uviedol Google prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa označila minulý týždeň čínskeho výrobcu telekomunikačných zariadení Huawei za bezpečnostné riziko. Biely dom zároveň zaviedol obmedzenia na predaj amerických technológií tejto spoločnosti.

Huawei do svojich komunikačných zariadení inštaluje operačný systém Android od Googlu. Čínska firma je druhým najväčším výrobcom smartfónov po juhokórejskom Samsung Electronics.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj