Bratislava 20. mája 2019 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher, Branislav Bibel

Podľa podpredsedu parlamentu a poslanca Mostu-Híd Andreja Hrnčiara je šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič patologickým klamárom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Hrnčiar a Igor Matovič

Hrnčiar sa v pondelok na Facebooku kritizoval opozičného politika Matoviča v súvislosti s jeho netradičným poňatím kandidatúry na poslanca Európskeho parlamentu, ktorú dnes nakoniec Matovič stiahol.

“Najprv vystúpil s heroickým príhovorom, ako nás Amerika ťahá do chaosu a preto potrebujeme silnú Európu. A že aby teda bola silná, povedie osobne kandidátku OĽaNO do eurovolieb. Ak uspeje, mandát europoslanca si neprevezme – ak však nedostane aspoň 50-tisíc krúžkov, skončí aj ako poslanec v Národnej rade SR,” pripomenul Andrej Hrnčiar.

Teraz podľa neho Igor Matovič pochopil, že celému jeho “rozbitému” hnutiu hrozí “debakel” a 50-tisíc hlasov podľa Hrnčiara nedostane ani dokopy.

“A keďže na svoje zlobou prestúpené cirkusantstvo zúfalo potrebuje kulisy v podobe parlamentu, dnes z kandidátky zbabelo uteká, len aby si zachránil poslanecký mandát. A ešte má tú bezočivosť vydávať to za štátnické rozhodnutie, lebo svoje miesto na eurokandidátke prepúšťa Rómovi, ktorý vraj má kompenzovať očakávaný dobrý výsledok kotlebovcov.”

Hrnčiar v status napísal, že v roku 2014 sa vzdal poslaneckého mandátu v Národnej rade, pretože to podľa vlastných slov považoval za férové voči voličom. “Odišiel som totiž zo strany, na kandidátke ktorej som mandát získal. Mnohí kolegovia si vtedy ťukali na čelo, že sa pripravujem o účasť v najsledovanejšej politickej aréne – pre mňa to však bola otázka princípu a cti.”

Matovičovi ďalej odkázal: “Tento daňový podvodník a nebezpečný šašo dá najprv verejný prísľub ľuďom, vycapí sa na bilbordy a potom, ako obvykle, všetkých oklame a tvári sa pritom patrične vznešene. A toto má byť, kolegovia z opozície, súčasť vaše plánovanej „stabilnej“ vlády? Je mi ľúto každého, kto na tohto patologického klamára ostane politicky odkázaný,” uviedol na záver Hrnčiar.

Matovič prepustil miesto Pollákovi

Šéf OĽaNO Matovič v pondelok oznámil, že odstupuje z volieb do Európskeho parlamentu. Ľudí, ktorí chceli dať hlas jemu, vyzyval, aby ho dali Petrovi Pollákovi. Informovala TASR.

“Vzhľadom na to, že doba je mimoriadne vážna, rozhodol som sa, že odstúpim z kandidatúry do volieb do Európskeho parlamentu. Prosím všetkých, ktorí mi chceli dať hlas, aby krúžkovali Petra Polláka. On je najlepšia odpoveď na extrémizmus,” uviedol.

Igor Matovič argumentuje tým, že existuje predpoklad, že na Slovensku môžu vyhrať voľby fašisti a extrémisti. Obáva sa, že by mohli Európu po voľbách zaplaviť titulky, že voľby na Slovensku vyhrali fašisti. Práve Pollák by podľa neho mohol byť odpoveďou na extrémizmus (viac v článku).

Jaroslav Zajac

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj