Bratislava 20. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Martin Baumann)

V Bratislave sa dnes od 14.30 uskutoční pochod Hrdí na rodinu. Zúčastní sa ho aj predseda slovenského národnej rady Andrej Danko. “Privítame bez rozdielu každého politika, ktorý sa prihlási k myšlienke, že otec a mama sú pre dieťa to najlepšie,” povedal pre Sputnik Anton Chromík, predseda Aliancie za rodinu, otec piatich detí. Kritizoval tiež postup americkej ambasády

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke účastníci pochodu Hrdí na rodinu

Ambasáda Spojených štátov amerických zverejnila na svojich internetových stránkach vyhlásenie na podporu LGBT komunity na Slovensku vrátane podpory vykonania niekoľkých pochodov Pride v rôznych mestách krajiny. Pod vyhlásením sú podpísané ambasády niekoľkých desiatok ďalších krajín na Slovensku vrátane miestneho zastúpenia Európskej komisie.

Americká ambasáda sa pritom odvoláva na Všeobecnú deklaráciu ľudských práv a Chartu základných práv Európskej únie, ktorá zakazuje diskrimináciu na základe sexuálnej orientácie.

“Uznávame významný prínos LGBTI+ osôb pre spoločnosť. Vítame úsilie, zamerané na ochranu a presadzovanie ľudských práv všetkých ľudí v Slovenskej republike, vrátane LGBTI + osôb,” píše sa stránkach amerického veľvyslanectva.

Hrdí na rodinu

Sputnik sa obrátil na Antona Chromíka, otca piatich synov a predsedu Aliancie za rodinu, aby zistil, aké ciele sleduje akcia Hrdí na rodinu a čo si on myslí o aktívnom vystupovaní americkej ambasády na Slovensku v tejto otázke.

Pochod Hrdí na rodinu sa organizuje ôsmy rok. Sledujete počet účastníkov a to, ako sa postupom času akcia vyvíja?

Chromík: Tento rok prebehne ôsmy ročník podujatia. Začali sme so živou reťazou rodín, keď sa nás pri prvom ročníku zišlo okolo 120. Počet účastníkov sa vyvíjal od pár stoviek ľudí až po tisíce v ďalších ročníkoch, minulý rok nás bolo okolo 5000 ľudí.

Čo pre vás znamená plánovaná účasť predsedu Národnej rady slovenských republiky Andreja Danka na vašej akcii?

Privítame každého politika bez rozdielu, ktorý sa prihlási k myšlienke, že otec a mama sú pre deti to najlepšie a pridá sa k jej presadzovaniu praktickými krokmi v politike. Najviac by nás tešilo, keby naše ústavné hodnoty rodiny a manželstva, radosť z detí, prišli osláviť všetci naši najvyšší ústavní činitelia, všetci naši poslanci a politici.

Oficiálne stránky ambasády Spojených štátov uviedli, že 30 veľvyslancov zahraničných štátov na Slovensku podpísali spoločné vyhlásenie o podpore príslušníkov LGBT komunity na Slovensku. Čo si o tomto kroku myslíte?

Oficiálne štatistiky ukazujú, že náš národ nedosahuje ani na úroveň pôrodnosti, aby sa sám zachoval. Zachránime sa len v tom prípade, že obrátime náš pohľad k deťom, ktoré sú naša budúcnosť.

Potrebujeme otcov a matky, ktorí budú vedieť, že sú pre svoje deti nenahraditeľní. Potrebujeme otcov a mamy, ktorí prijímajú deti ako dar a sú ochotní ich prijať a vychovať viac.

V (americkom – pozn. red.) vyhlásení sme nenašli žiadne vyjadrenie empatie ku slovenským deťom, žiadne potvrdenie, že aj deti majú právo na otca a matku. Vyhlásenie je ukážkou nediplomacie a neúcty voči nášmu štátu, ktorý zabezpečuje rovnosť pre všetkých a nikoho nediskriminuje. Takto sa priatelia nesprávajú.

Slováci nemali nikdy v histórii kolonialistické maniere. Kultúrna kolonizácia nás uráža. Sme malý národ, ale máme svoje hodnoty a svoju hrdosť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj