Khurais 24. septembra 2019 (HSP/VZ/Foto:TASR/AP-Amr Nabil)

Jemenskí Houthiovia si v poslednej dobe čoraz viac veria. Uštedrili Saudom a ich spojencom, ktorí napadli Jemen niekoľko tvrdých úderov, pri poslednom útoku poškodili aj saudské ropné rafinérie, čo vyvolalo paniku na svetových trhoch. V posledných 48 hodinách vystúpili lídri Houthiov s vyhlásením na adresu Saudskej Arábie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Zamestnanec stojí pred zničeným ropným zariadením Aramco po útoku riadenými strelami a dronmi v meste Khurais

Vo vyhlásení Houthiovia uviedli, že ak okamžite Saudi neprestanú bombardovať jemenské územie, Houthiovia uskutočnia tvrdé vojenské útoky hlboko na saudskom území, pričom sa sústredia na strategické ale i civilné ciele. Budú horieť nielen saudské rafinérie, terčom útoku sa stanú aj saudská infraštruktúra a saudskí civilisti. Houthiovia vo vyhlásení uviedli, že keď Saudi bombardujú jemenských civilistov, musia očakávať obdobnú reakciu.

“Vaše útoky a agresia voči Jemenu bude znamenať pre Saudskú Arábiu ešte viac bolestivých, smrtiacich a efektívnych úderov, ktoré im uštedria naše sily. Budeme útočiť na saudské územie a ničiť vaše ekonomické a strategické objekty. Odmietame akceptovať “červené línie” a obraciame sa k civilistom v Saudskej Arábie. Opustite pohraničné oblasti a držte sa ďalej od strategických cieľov, na ktoré budeme útočiť” Tieto slová uviedol líder jemenského Houthiovského hnutia Ansar Allah Abdul malek al Husi.

Pre televíziu Al Masira Abdul Malek al Husi uviedol, že všetko závisí od Saudov. Ak Saudi ukončia svoju agresiu voči Jemenu, môže nastať mier. Houthiovia necítia potrebu konflikt predlžovať, ak však Saudi budú pokračovať v útokoch voči Jemenu, bude ich očakávať krutý trest.

Saudi do konfliktu v Jemene nevstupovali len z vlastnej iniciatívy. Konflikt voči Jemenu začali na príkaz Američanov, tí používajú saudský tmársky vahábistický režim ako svoju zástupnú armádu. Šiítski Houthiovia otvorene vyzývajú k likvidácii USA i Izraela a po víťazných bojoch tradične preklínajú veľkého satana (USA) a malého satana (Izrael).

Video Houthiovia likvidujú saudských vojakov. Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre citlivého a maloletého diváka, obsahuje drastické scény

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj