Horanský nemá pred debutom roztrasené kolená, teší sa na plný dom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

V zápase s Bieloruskom prvýkrát okúsil daviscupovú atmosféru, proti Kanade ho čaká veľká premiéra. Slovenský tenista Filip Horanský nemá pred debutom roztrasené kolená a favorizovanému Kanaďanovi Denisovi Shapovalovovi chce čo najviac znepríjemniť život

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenský daviscupový reprezentant Filip Horanský

“Nemám strach zo súpera zvučného mena. Keby som sa bál, ani by som nemusel ísť na kurt. Chcem dať do toho všetko, budem bojovať o každú loptičku. Verím, že bude plný dom a diváci ma povzbudia. Viem, že Shapovalov obľubuje skôr hardy, no je to hráč elitnej svetovej tridsiatky a určite sa dokáže adaptovať aj na antuku,” povedal Horanský, ktorý dostal prednosť pred Norbertom Gombosom.

Už po oznámení nominácie na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride dúfal, že by mu Dominik Hrbatý mohol dať šancu. “Bolo to iba na kapitánovi. My sme sa s Norom Gombosom iba snažili poriadne trénovať. Nebol medzi nami žiaden boj. Celý týždeň sme sa navzájom podporovali a fandili si. Nálada v tíme je super,” pochvaľoval si najmladší člen slovenskej ekipy.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj