Hong Kong 31. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Yu)

Napriek policajnému zákazu sa aj v sobotu v centre Hongkongu zišli obyvatelia mesta na masovom prodemokratickom zhromaždení. Policajné zložky zasiahli proti demonštrantom pred sídlom miestnej vlády delom s modrou vodou a slzotvorným plynom. Informovala o tom agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Policajti zasahujú proti demonštrantom delom s modrou vodou na masovom prodemokratickom zhromaždení v Hongkongu v sobotu 31. augusta 2019

Davy protestujúcich, oblečených v pre hnutie odporu charakteristických čiernych tričkách a s farebnými dáždnikmi v rukách, pochodovali v rôznych častiach mesta. Veľká skupina aktivistov sa zhromaždila aj pred barikádami rozostavenými v okolí sídla vlády.

Niekoľko výtržníkov prerazilo zátarasy, pokúsilo sa zapáliť oheň a hádzalo na policajtov rôzne objekty. Ďalší hádzali zápalné fľaše. Polícia ich rozháňala slzotvorným plynom a vodnými delami a na modro zafarbenou vodou.

V sobotu uplynulo päť rokov od rozhodnutia vládnucej čínskej komunistickej strany, ktoré Hongkongu zabránilo uskutočniť riadne demokratické voľby, pripomenula AFP.

Protesty v Hongkongu trvajú už tri mesiace. Prodemokratickí protestujúci žiadajú hlavne stiahnutie sporného zákona, ktorý by umožnil vydávanie osôb podozrivých zo spáchania trestného činu do pevninskej Číny.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj