Haag 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)

Holandský premiér Mark Rutte prišiel vo štvrtok ráno do hlasovacej miestnosti počas volieb do Európskeho parlamentu (EP) na bicykli. Informovala o tom agentúra AP. Rutte zverejnil na svojom Twitteri selfie fotografiu s členmi komisie vo volebnej miestnosti, ktorá sídli v priestoroch jeho bývalej základnej školy. Skôr, než znova odbicykloval do svojho úradu, si potriasol rukou s tamojšími študentmi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke holandský premiér Mark Rutte

Šéf holandskej vlády síce pripustil, že dvadsaťosemčlenná Európska únia potrebuje reformu, zároveň však predostrel celý zoznam dôvodov, prečo je Holandsko od Únie závislé.

“Pre našu bezpečnosť, pre naše pracovné miesta, pre našu prosperitu, stabilitu, musíme zostať súčasťou Európskej únie,” povedal Rutte.

Rutteho vládnuca strana Ľudová strana za slobodu a demokraciu (VVD) zvádza podľa agentúry AP tesný súboj o víťazstvo vo voľbách do EP s populistickou stranou Fórum za demokraciu (FvD), ktorá presadzuje referendum o členstve Holandska v EÚ.

Štvordňové celoeurópske hlasovanie do EP sa začalo vo štvrtok ráno v Holandsku. Volebné miestnosti sa tam otvorili o 07.30 h SELČ.

Holanďania si v eurovoľbách volia predbežne 26 poslancov, zatiaľ čo ďalší traja nastúpia do EP po očakávanej zmene rozloženia kresiel v dôsledku odchodu Británie z EÚ.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj