Praha 17. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

České hnutie ANO si v nedeľu volí vedenie na celoštátnom sneme. Jediným kandidátom na predsedu je premiér a zakladateľ hnutia Andrej Babiš, ktorý už vystúpil s prejavom. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Babiš

Snem sa tradične koná v pražskom Centre pohybovej medicíny. Delegáti sa zišli o deviatej hodine. Po schválení programu snemu vystúpil Babiš.

“Naše hnutie zásadne zmenilo politickú scénu, meníme Česko, vnímame, čo hovoríte,” vyhlásil v úvode. Zdôraznil, že kritici ANO hovoria, že hnutie nie je ani naľavo, ani napravo a že nemá ideológiu.

“Rád by som už konečne k tejto polemike povedal niečo zásadné. My sme hnutie, ktoré sa orientuje na všetkých občanov Českej republiky. A prečo? Pretože máme program pre dôchodcov, živnostníkov, podnikateľov, vedcov, študentov, športovcov, ľudí z kultúry,” pokračoval Babiš.

“Ak niekto hovorí, že nie je možné, aby sme boli pre všetkých, tak sme. Bol by som rád, aby naši kritici nehovorili, že sme divní, nie sme divní,” povedal.

Popoludní vystúpia s prejavom ministri za ANO aj europoslanci. Vedenie si hnutie zvolí v elektronickej voľbe okolo 15.00 h. Jediným adeptom na predsedu je Babiš. Prvým podpredsedom zrejme zostane doterajší druhý muž ANO Jaroslav Faltýnek.

Hnutie si bude voliť aj štyroch podpredsedov. Nominácie má zatiaľ šesť ľudí. Najviac ich má Petr Vokřál, a to 13. Jedenásť nominácií dostal minister životného prostredia Richard Brabec.

Deväť nominácií získala Jaroslava Pokorná Jermanová, osem predseda Snemovne Radek Vondráček. Po jednej nominácii majú ostravský primátor Tomáš Macura a hajtman Moravskosliezskeho kraja Ivo Vondrák.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj