Hlina vytvára pre eurovoľby platformu ‘otcov zakladateľov’, Figeľovi za snahu o členstvo v EÚ ponúka posledné miesto na kandidátke

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 6. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Ján Figeľ by mohol kandidovať za KDH v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu. Mal by mať posledné miesto na kandidačnej listine. Rozhodovať o tom má Rada KDH, ktorá sa uskutoční 16. februára. TASR to potvrdil predseda KDH Alojz Hlina

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alojz Hlina

“Uvedomujeme si, že eurovoľby budú mimoriadne dôležité. Európa a Slovensko sú v ohrození, treba spojiť sily. A tak sme sa rozhodli vytvoriť platformu ‘otcov zakladateľov’ na našej kandidátke pre eurovoľby,” povedal Hlina.

Figeľ je podľa jeho slov logická a jednoznačná voľba, keďže sa zaslúžil o členstvo Slovenska do EÚ.

Figeľ zodpovedal za prístupové rokovania SR, a keď sa Slovensko stalo členom Únie, ako prvý Slovák vykonával funkciu eurokomisára.

Na Slovensku budú eurovoľby v sobotu 25. mája. Voliť sa bude 14 europoslancov. Politické strany môžu podať kandidačné listiny do 24. februára. Volebná kampaň už beží. Poslanci Európskeho parlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie, ktoré sa začína dňom prvej schôdze Európskeho parlamentu po uskutočnených voľbách.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj