Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský, Pavol Zachar, Jakub Kotian, Jaroslav Novák)

Predseda mimoparlamentného hnutia KDH Alojz Hlina sa na Facebooku vyjadril k tomu, že predseda SaS Richard Sulík vynášal informácie z ich interného stretnutia troch lídrov aj s Michalom Trubanom z Progresívneho Slovenska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Miroslav Beblavý a Michal Truban,. Igor Matovič, Richard Sulík, Alojz Hlina

Predsedovia strán SaS, PS/Spolu a KDH sa pred niekoľkými týždňami stretli, o čom ale neinformovali, keďže išlo o neverejné stretnutie, ktorého hlavnou témou bola ich spolupráca ale aj to, že strana Smer bude z povolebnej koalície vylúčená. Sulík napríklad pre video redakciu denníka SME uviedol, že KDH a PS odmietli podpísať dokument, v ktorom by vylučovali spoluprácu s akoukoľvek verziou strany Smer-SD.

“Chcem veriť, že je to len akási chyba, že na to len zabudli. Ak by to tam nebolo zámerne, je to veľmi povážlivé, lebo Smer treba nahradiť,” povedal Sulík, ktorý dlhodobo odmieta spoluprácu so Smerom, SNS a ĽSNS. “Tieto strany nie sú zlučiteľné so solídnym a zodpovedným vedením štátu,” spresnil dnes Richard Sulík.

Podľa šéfa KDH Alojza Hlinu “by bolo naozaj dobré, keby sa kolegovia z opozície ukľudnili,” myslel tým najmä Richarda Sulíka, ktorý podľa slov Hlinu “plný energie po sneme vstúpi do ringu tak, že začal útočiť na opozíciu”.

“To, čo narozprával vo viacerých denníkoch o tom, čo bolo alebo nebolo predmetom neverejného rokovania, z ktorého ako sme si vzájomne definovali nebudú verejné výstupy, nie je pravda. On to vie, ja to viem, pán Truban to vie,” vyhlásil na Facebooku Hlina.

Nie, nie je podľa neho pravdou, že odmietli odmietnuť spoluprácu so Smerom. “KDH ju konzistentne odmieta odkedy som sa stal predsedom – v župných aj komunálnych voľbách, rovnako tak ju odmietame aj v tých parlamentných.”

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj