Bratislava 18. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Nespokojní farmári protestujú pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA). Netradičnú formu ich protestu podporil aj líder KDH Alojz Hlina

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda KDH KDH Alojz Hlina

Koncom februára farmári v rámci predchádzajúcich protestov vysypali hnoj pred budovou PPA v Bratislave. Rozhnevalo ich vtedy, že agentúra im nepriznala dotácie za roky 2016 a 2017 aj napriek rozhodnutiam súdov a exekučnému rozhodnutiu v ich prospech.

V apríli sa rozhodli pokračovať protestným stanovaním pred sídlom PPA.

S nespokojnými farmármi vyjadril spolupatričnosť predseda hnutia KDH Alojz Hlina, ktorý uviedol, že farmári zvolili dobrý spôsob protestu, s ktorým má sám skúsenosti.

“Bol som pozrieť poľnohospodárov pred platobnou agentúrou. Oceňujem ich vytrvalosť. Sme spoločenstvom, ktoré sa rýchlo vzdáva, každý príbeh vytrvalosti je preto veľmi cenný.”

Hlina podporil poľnohospodárov, ktorý sa rozhodli pred PPA protestne stanovať. “Veľmi správne, aj to je forma protestu. Ja už mám svoje na uliciach protestne “odspaté”.”

“Mám za sebou stanovačku na Námestí SNP, dve noci pred Ministerstvom pôdohospodárstva, po jednej noci pred Ministerstvom spravodlivosti a sociálnych vecí.”

Dodal, že ide o dosť náročnú formu protestu, ale keď nič iné nepomáha, má to vraj zmysel. “Fandím im. Ak tam ešte budú v pondelok, rád sa pridám.”

“To, čo sme urobili z nášho poľnohospodárstva je obrovská hanba. My už nemáme Ministerstvo pôdohospodárstva, ale Ministerstvo repky olejnej a kukurice a z platobnej agentúry sa stáva banka pre oligarchov. Mne, čo som ešte kosil, viazal snopy, robil kozlíky, zvážal na koňoch seno, dojil kravy a ovce je z toho veľmi smutno.”

Alojz Hlina tiež upozornil, že ak budú prázdne maštale a “poľnohospodári” budú finančníci, tak máme “zavarené” na poriadny problém.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj