Bratislava 9. mája 2018

Už sme vás informovali, že Hlavné správy majú už dve rozhodnutia súdov, ktoré nariaďujú prevádzkovateľom zoznamu konšpirátori, aby Hlavné správy vyradili zo zoznamu. Viac sme o tom písali tu.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Rozhodnutie krajského súdu Bratislava, ktorým ukladá žalovaným povinnosť odstrániť Hlavné správy zo zoznamu konšpirátorov

Jedno neodkladné rozhodnutie vydal krajský súd Bratislava a smeruje proti skupine podnikateľských subjektov, ktoré sa Hlavné správy snažia takto poškodiť v rámci konkurenčného boja. Sú to Petit Press, vydavateľstvo, ktoré vydáva konkurenčný denník Sme. Petit pressom vlastnená reklamná agentúra NetSuccess a reklamná agentúra Seesame, ktorá s nimi koná v zhode.

Druhé neodkladné rozhodnutie súdu smeruje voči jednotlivým členom komisie, ktorá má na starosti umiestňovanie médií a stránok na zoznam. Tu je spolu žalovaných 20 osôb z toho jedna právnická.

Žalovaní sú napríklad Alexej Fulmek, predseda komisie, dnes jej čestný člen, ale samozrejme hlavne jeden zo spolumajiteľov Petit pressu vydávajúci konkurenčný denník Sme.

Ďalej sú medzi žalovanými žurnalisti a dopisovatelia konkurenčných denníkov Sme a Denníka N, ktorí sú samozrejme tiež členmi komisie Matúš Ritomský, Marián Jaslovský, Michal Hvorecký, Filip Struhárik, Dávid Tvrdoň, riaditeľ konkurenčného Zoznamu Martin Mác a ďalší.

Medzi žalovanými je aj známy konpširátor, stredoškolský učiteľ Juraj Smatana, ktorý poškodzuje dobre meno Hlavných správ systematicky najdlhšie. Od neho budeme žiadať najvyššie odškodné z pomedzi fyzických osôb.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Rozhodnutie okresného súdu Bratislava II, ktorým ukladá žalovaným povinnosť odstrániť Hlavné správy zo zoznamu konšpirátorov

Všetci títo žalovaní sa vyhýbajú vyplneniu rozhodnutia súdu tak, že doménu, na ktorej je umiestnený zoznam previedli na občianske združenie Konšpirátori.sk. Žalovaní sa zachovali ako známy, dnes už odsúdený podnikateľ Baštrnák, ktorý rovnako v snahe vyhnúť sa rozhodnutiu súdu o prepadnutí majetku, previedol tento na svoju rodinu.

Žalovaní týmto presunom domény na občianske združenie ťahajú čas, pretože advokátska kancelária Jána Čarnogurského mladšieho ULC Čaronogusrký, ktorá zastupuje Hlavné správy, teraz musí rozšíriť žalobu o ďalší subjekt a čakať na nové rozhodnutie súdu.

Vás našich čitateľov však ubezpečujeme, že budeme za očistenie nášho mena vytrvalo ďalej bojovať a prosíme vás o vašu vytrvalú podporu.

redakcia

Hlavné správy


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj