Bratislava 16. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Historik Matthew Sibson preskúmal dostupné snímky jedného zo siedmich divov antického sveta a navrhol novú teóriu o stavbe z roku 2630 pred Kr., ktorá už dlhú dobu zaujíma ľudí na celom svete. Video s analýzou bolo zverejnené na YouTube kanáli Ancient Architects

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Chufuova pyramída

Najväčšia pyramída v Egypte mohla byť postavená na prirodzene vytvorenom kopci oveľa väčšom, než sa predpokladalo predtým, uvádza sa vo videu.

“Odhady objemu kopca, ktorý tvorí základy Veľkej pyramídy, sú založené na topografických mapách a niekoľkých fyzických pozorovaniach vnútri pyramídy, ale skutočnú pravdu nikto nevie,” začal Sibson.

Potom uviedol, že pod Chufuovou pyramídou je 20 metrov vysoký skosený kopec v tvare pyramídy známy ako inselberg, ktorý, ako sa domnieva Sibson, bol v skutočnosti väčší.

Vysvetlenie sa javí ako celkom logické, pretože expert poukázal na kráľovskú komnatu, ktorá je podľa odhadov oveľa vyššia ako 20 metrov.

Sibson tiež poukázal na to, že piesok mohol byť použitý na naplnenie prírodných dutín v skalnej štruktúre komplexu, aby mu poskytol väčšiu stabilitu. Historik oddelene upozornil divákov na to, že každý žulový nosník v Kráľovskej komnate sa zdá byť prasknutý, čo je druhotným dôkazom toho, že inselberg bol vyššie, než naznačujú historické knihy.

Prehovoril aj o snímkach v jeho predchádzajúcich videách, ktoré poukazujú na práce na vykopávkach pyramíd, ktoré možno považovať za kopanie prírodného kameňa, nie umelého.

“Prečo to takto vyzerá?” Pýta sa Matthew a hneď prichádza s možnou stopou: “Nie je to preto, že tunely vlastne prechádzajú prirodzeným podložím?”

V prospech svojej teórie Matthew tiež poukazuje na starovekého gréckeho historika Hérodotosa, ktorý hovoril, že pyramída bola postavená zhora nadol.

Historik v rozhovore pre The Daily Star priznal, že by musel ešte vidieť vnútrajšok surových tunelov, ale dodal, že je možné, že komory a tunely vnútri pyramídy mohli byť jednoducho vykopané z inselbergu hoci priznal, že tieto obrovské kamenné bloky museli byť tiež dodané dovnútra aj zvonku, aby pyramída vyzerala tak, ako vyzerá dnes.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj