Londýn 4. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Instagram)

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan pokrstia v sobotu svojho syna Archieho. Pôjde o súkromný obrad, pričom pár mená krstných rodičov svojho potomka nezverejní, oznámil v stredu Buckinghamský palác. Písala o tom agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke nožičky Archieho

“Archie Harrison Mountbatten-Windsor bude v sobotu 6. júla pokrstený arcibiskupom z Canterbury na malej súkromnej ceremónii v privátnej kaplnke Windsorského zámku,” cituje agentúra AFP z krátkeho vyhlásenia paláca. V tom sa ďalej píše, že identita krstných rodičov malého Archieho ostane v súlade s ich želaním verejnosti neznáma.

Vopred pomerne očakávané rozhodnutie udržať krst skrytý pred zrakom verejnosti, už odsúdila britská bulvárna tlač i experti na britskú kráľovskú rodinu vyjadrujúci sa pre médiá, píše AFP.

Táto agentúra tiež pripomína, že Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu a bývalá americká herečka, sa po májovom pôrode Archieho na verejnosti objavila len párkrát.

Meghan a Harry držali podrobnosti okolo narodenia svojho potomka v tajnosti a vyhli sa tak mediálnemu honu, aký tradične obklopuje členov britskej kráľovskej rodiny.

Práve pre tieto rozhodnutia sa však Meghan a Harry koncom júna stali terčom kritiky. Vyšlo totiž na povrch, že z peňazí daňových poplatníkov použili 2,4 milióna libier (2,69 milióna eur) na renováciu svojej rezidencie neďaleko Windsorského zámku, nazývanú Frogmore Cottage.

Britská novinárka Penny Junorová, píšuca dlhodobo o kráľovskej rodine, na margo týchto informácií skonštatovala, že Harry a Meghan “nemôžu mať oboje”. “Buď nech sú úplne diskrétni, zaplatia za svoj dom a stratia sa z dohľadu (verejnosti), alebo nech hrajú tú hru tak, ako sa má hrať,” napísala pre The Sunday Times.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj