Bratislava 1. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin vstupuje do vrcholovej politiky. V najbližších parlamentných voľbách bude kandidovať ako líder strany Vlasť. Harabin to dnes povedal novinárom na tlačovom brífingu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Štefan Harabin

Štefan Harabin uviedol ako sudca so 40 ročnou praxou, že jednou z hlavných priorít jeho hnutia bude nastolenie spravodlivosti a práva. Hovoril o politickej kaste, ktorá podľa neho ovláda tento štát. “Fico, Kiska, Beblabý, Danko, Truban, Bugár a ostatní členovia politickej kasty si našu vlasť ukradli pre seba, pre svoje peňaženky, pre svoje kontá v zahraničí a pre svojich ľudí.”

“Zlodeji, podvodníci, úžerníci, feťáci a pedofili nemôžu riadiť našu vlasť. Zmena je nutná, aby sa Slovensko stalo vlasťou pre všetkých.” Slovensko bude podľa Harabina vlasťou pre všetkých, keď bude mať každý rovnaké podmienky a pre všetkých budú platiť pravidlá a zákony.

“Vlasť je vtedy vlasťou, keď hrdinom je ten, ktorý čestne pracuje, ctí zákony a poctivo sa stará o svoju rodinu a nie tí, ktorí sa snažia obchádzať zákony, neštítia sa špinavostí, hľadajú len protekciu, známosti… Takých ľudí treba postaviť pred súd,” vyhlásil zakladateľ novej strany Vlasť.

Harabin v závere brifingu neodpovedal na otázky prítomných novinárov. Uviedol, že odpovie, pokiaľ televízia Ta3 pokračuje v priamom prenose. Po negatívnej odpovedi sa s rozlúčil a odišiel.

Zákon Lex Harabin

Sudca kandidoval neúspešne aj v tohtoročných prezidentských voľbách. Pokiaľ bude Harabin súčasťou kandidačnej listiny strany, automaticky mu zanikne výkon povolania sudcu. Rozhodli o tom totiž poslanci Národnej rady SR novelizáciou zákona o sudcoch a prísediacich, ktorý dostal aj označenie Lex Harabin.

V prípade, že sa sudcovia budú uchádzať o dôveru občanov v parlamentných voľbách alebo vo voľbách do európskeho parlamentu, nebude im už stačiť dočasné pozastavenie výkonu povolania. Mandát im automaticky zanikne.

Správu aktualizujeme.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj