Bratislava 15. februára 2020 (HSP/Foto:Facebook)

Volebný líder strany VLASŤ podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie na Andreja Kisku, ktorého podozrieva z členstva v organizovanej skupine prevádzačov pozemkov v Tatrách. Harabin už jedno také trestné oznámenie na Kisku podal pred dvomi rokmi, keď odhalil rovnaké skutočnosti ako dvojica Šuliga Reichel vo včera publikovanom videu. Generálny prokurátor vtedy jeho oznámenie zamietol z dôvodu trestnoprávnej imunity vyplývajúcej z prezidentskej funkcie, hoci začať vyšetrovanie v tejto trestnej činnosti organizovanej skupiny mal

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Štefan Harabin

Harabin, pred novinármi uviedol: „Dnes som podal trestné oznámenie na hlavu pozemkovej mafie pána Andreja Kisku, ktorý je zjavne podozrivý z členstva v organizovanej zločineckej skupine, pokiaľ ide o prevádzanie pozemkov obyčajných ľudí na boháčov v Tatrách. Ja som trestné oznámenie podal už v januári 2018, ale pán Čižnár zjavne kryl pána Kisku, lebo bol v prezidentskom úrade.

Je pravda že ho v úrade stíhať nemohol, lebo mal imunitu, ale začať trestné stíhanie a objasňovanie organizovanej skupiny v tejto trestnej činnosti mal. Keďže tak neurobil podávam opätovne trestne oznámenie.

V tejto spojitosti poukazujem už na video ktoré som natočil, aj na video, ktoré vyšlo včera v médiách vzhľadom na jeho dôležité obsahové okolnosti. Generálna prokuratúra je povinná vypočuť týchto ľudí, ako svedkov, zároveň vyzývam verejne JUDr. Radačovského, ktorý pojednával pozemkovú kauzu s Dr. Francom, aby sa vyjadril k všetkým okolnostiam, ktoré sú mu známe, pokiaľ ide o organizovanú zločineckú skupinu prevádzačov pozemkov na čele ktorej bol pán Kiska.“

Harabina v tejto spojitosti mimoriadne prekvapuje, že pán Matovič, pani Remišová a ďalší bojovníci proti korupcii sú teraz ticho. Strana Vlasť je podľa Harabina v tomto smere kontinuálna a hovorí , padni komu padni, nech pácha trestnú činnosť ktokoľvek, či je to Počiatek, Kaliňák,Lipšic, Trnka, alebo Kiska. Strana Vlasť je ale samozrejme za to, aby každý z týchto korupčníkov mal zákonný proces, či už je to Černák, Lališ alebo Lipšic s Kiskom.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj