Budapešť 30. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/MTI-Tibor Illyes)

Predseda maďarskej opozičnej strany Demokratická koalícia (DK) a expremiér Ferenc Gyurcsány v piatok ostro odmietol tvrdenie vládnej strany Fidesz, že jeho zámerom je búrať zábrany na hraniciach Maďarska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ferenc Gyurcsány

Fidesz predtým oznámil, že na budúci týždeň spustí informačnú kampaň pred októbrovými komunálnymi voľbami, v ktorej bude varovať pred údajným zámerom Gyurcsánya zlikvidovať plot na južných hraniciach.

Hovorca parlamentnej frakcie Fideszu János Halász povedal, že Fidesz chce v kampani upriamiť pozornosť na to, že Gyurcsány by zbúral hraničné zábrany, a že by vpustil do krajiny migrantov.

Expremiér následne na Facebooku napísal, že nemá v úmysle búrať hraničné zábrany. “Ak ste ich tam postavili ukradnúc z verejných peňazí, nech tam zostanú. Nepýtajú si jesť. Prečo by som míňal peniaze na ich likvidáciu?! Pravdou iba je, že nepodporujeme míňanie verejných financií na stavbu plota, ktorého meter stojí takmer toľko, ako kedysi stál meter diaľnice,” zdôraznil Gyurcsány.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj