Guvernér amerického štátu Washington Inslee chce kandidovať na post prezidenta s ekologickou agendou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 1. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)

Guvernér amerického štátu Washington Jay Inslee (68) v piatok oznámil, že sa bude uchádzať o nomináciu Demokratickej strany na post kandidáta v prezidentských voľbách, ktoré by sa v USA mali konať v roku 2020. Svoju kandidatúru chce založiť na agende boja s klimatickou zmenou, informovala agentúra Reuters

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jay Inslee

“Uchádzam sa o post prezidenta, pretože som jediný kandidát, ktorý chce urobiť z boja s klimatickou zmenou prioritu číslo jeden pre našu krajinu,” vyhlásil Inslee prostredníctvom videa.

Inslee pôsobil celkovo 15 rokov ako člen Snemovne reprezentantov amerického Kongresu pred tým, ako ho v roku 2012 zvolili za guvernéra štátu Washington na severozápade Spojených štátov. Tento post obhájil znova vo voľbách v roku 2016.

Za Demokratickú stranu sa o nomináciu na post kandidáta v nadchádzajúcich prezidentských voľbách momentálne uchádzajú okrem iných aj senátori Bernie Sanders, Elizabeth Warrenová a Kamala Harrisová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj