Tbilisi 2. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Zo svojej funkcie sa v pondelok rozhodol odstúpiť gruzínsky premiér Mamuka Bachtadze, ktorý stál na čele vlády od 20. júna 2018. Oznámil to na svojom facebookovom profile, informovala agentúra RIA Novosti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Mamuka Bakhtadze

Svoj odchod z funkcie zdôvodnil Bachtadze tým, že splnil všetky ciele, pre ktoré sa stal gruzínskym premiérom, pričom zdôraznil, že naďalej bude pôsobiť v štruktúrach vládnucej strany Gruzínsky sen.

“Hlavným dôvodom a hlavným cieľom mojej nominácie na post premiéra Gruzínska v roku 2018 bolo vytvoriť a implementovať v našej krajine rámec strategického rozvoja, prostredníctvom ktorého sa v nadchádzajúcich rokoch zabezpečí plnenie štátnych cieľov… Rámec strategického rozvoja sa podarilo vytvoriť a implementovať. Svoje poslanie som splnil, preto som sa rozhodol odstúpiť,” uviedol po oznámení svojej rezignácie Bachtadze.

Meno nového gruzínskeho premiéra by malo byť známe v utorok.

Od roku 2012, keď strana Gruzínsky sen zvíťazila v parlamentných voľbách, mala už troch predsedov vlád. Nasledujúce parlamentné voľby sa majú v Gruzínsku konať na jeseň 2020.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj