Gröhling: Žiadame premiéra, aby odvolal Martinu Lubyovú

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 5. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)

Slovenská národná strana systematicky rozkráda rezorty, ktoré má vo svojej správe. Tak to bolo za Slotu a tak je to aj za Danka. Na SNS platí jediné: keď je škandálov priveľa, musí zasiahnuť predseda vlády a odvolať ministra. Tvrdí strana Sloboda a Solidarita

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslanec NR SR Branislav Gröhling (SaS)

„Preto žiadame premiéra Petra Pellegriniho, aby v záujme zastavenia tých najväčších podvodov odvolal Martinu Lubyovú z postu ministerky školstva. Škandálom okolo prideľovania dotácií na vedu a výskum sa dostala na tú istú úroveň ako jej predchodca Peter Plavčan. Preto by ju mal postihnúť aj rovnaký osud,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Odvolaním generálneho riaditeľa sekcie vedy a techniky Mareka Hajduka a podaním trestného oznámenia ministerka Lubyová podľa SaS priznala všetky chyby, ktoré jej vyčíta opozícia a mimovládna organizácia Zastavme korupciu. Akurát sa týmto manévrom snaží zbaviť zodpovednosti. „Bola to však práve ministerka, ktorá tento škandál vehementne obhajovala. Keby cítila skutočnú zodpovednosť za zverené milióny ako dobrý hospodár, nikdy by k tomuto drzému a amatérskemu tunelovaniu verejných peňazí pod zámienkou vedy a výskumu nedošlo,“ tvrdí B. Gröhling.

Martina Lubyová podľa liberálov nepracuje pre občanov a ani pre slovenskú vedu, ale pre kleptokratickú Slovenskú národnú stranu a jej klientov. Preto je v záujme Slovenska a jeho zneužívanej vedy, aby aj táto politička SNS z postu odišla.

Redakciu informoval Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj