Grécke úrady objavili v remorkéri na pobreží Kréty 6,5 tony marihuany

Atény 16. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mathew Sumner)

Grécka pobrežná stráž v utorok oznámila, že sa jej podarilo skonfiškovať 6,5 tony marihuany a tiež zhruba 258.000 tabletiek obsahujúcich zakázaný stimulant fenetylín. Drogy boli poskrývané v remorkéri odstavenom pri letovisku Aja Galini na južnom pobreží ostrova Kréta, informovala agentúra AP

Ilustračné foto

Ďalšie podrobnosti o prípade úrady neposkytli, keďže vyšetrovanie ešte prebieha.

Agentúra AP však pripomenula, že ten istý remorkér Andreas bol už v roku 2017 použitý pri obdobnej operácii pašerákov. Grécke úrady vtedy s pomocou Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) zatkli šesť Sýrčanov a zhabali veľké množstvo marihuany i zmieneného fenetylínu, ktorý sa teší popularite najmä v blízkovýchodných krajinách.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj