Grécka polícia prehľadala pre listy s bielym práškom aj ďalšie univerzity

Solún 11. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Giannis Papanikos)

Prinajmenšom desať ďalších univerzít a k nim patriacich budov prehľadali v piatok grécke úrady po tom, ako v nich objavili viacero ďalších podozrivých zásielok – obálok s bielym práškom, aké v uplynulých dňoch dostali mnohé univerzitné kampusy v krajine. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke zdravotný personál prichádza do budovy vysokej školy, do ktorej doručili obálku s podozrivým bielym práškom v severogréckom prístavnom meste Solún

Prehliadky vykonali príslušníci hasičského zboru v univerzitných budovách v Aténach, Solúne a viacerých ďalších mestách. Počet obdobných incidentov sa za uplynulé tri dni vyšplhal na číslo 24.

Lekárskej prehliadke sa doposiaľ z preventívnych dôvodov podrobilo vyše desať ľudí, nikoho však nehospitalizovali. Grécky úrad civilnej ochrany uviedol, že listy boli poslané z Indie. Analýza prvých vzoriek preukázala, že prášok v zásielkach pozostával z priemyselného lepidla.

V gréckej štátnej televízii zaznelo, že obálky obsahovali tiež vytlačený text v angličtine s “islamským materiálom”. Polícia sa k tejto správe doposiaľ nevyjadrila.

Grécke médiá a úrady už vo štvrtok informovali, že obálky s bielym práškom dostalo v uplynulých dvoch dňoch päť univerzitných kampusov v krajine. Polícia vtedy tvrdila, že tieto prvé zásielky boli určené administratívnym kanceláriám v kampusoch v mestách Atény a Volos i na ostrovoch Kréta, Lesbos a Korfu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj