Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP)

Technologická spoločnosť Google zvýšila sľúbenú odmenu za odhalenie bezpečnostných chýb na niektorých jej smartfónoch s operačným systémom Android. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že výška odmeny stúpla z 200-tisíc dolárov (v prepočte 180-tisíc eur) na maximálne 1,5 milióna dolárov (1,35 milióna eur). Odmenu môžu získať tí, ktorí objavia chyby na bezpečnostnom čipe Titan M v smartfónoch Pixel a splnia pri tom konkrétne kritériá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Čip Titan M je v smartfónoch Pixel je navrhnutý tak, aby ochránil integritu ich operačného systému a uchovával biometrické dáta, ktoré sú používané na odomknutie zariadenia. Zmienenú odmenu môžu bezpečnostní výskumníci získať, ak nájdu spôsob, ako obísť tento čip v zariadení, ktoré funguje so špecifickou vývojárskou edíciou Androidu.

Odmeny za hlásenie bezpečnostných chýb ponúkajú aj iné spoločnosti, ako napríklad Apple, Samsung, Buzzfeed, Facebook či BBC. Firmy vedú programy odmien za nájdenie chýb, ktoré by mali povzbudiť ľudí, aby chyby nahlasovali a aby sa mohli opraviť, a nie aby ich predávali na čiernom trhu zločincom. Google tvrdí, že od roku 2015 zaplatil bezpečnostným výskumníkom už viac ako štyri milióny dolárov.

Bezpečnostní odborníci však podľa BBC pochybujú, že by nová odmena Googlu odradila ľudí od toho, aby zarobili od zločincov. „Je to ako keď Apple zvýšil svoju odmenu za chyby na jeden milión, krok Googlu nebude súťažiť s ‘čiernym trhom’, ktorý môže kedykoľvek zvýšiť ceny. Táto cena za externý výskum vzbudzuje otázky o udržaní a nábore interných talentov, ktorí majú zabrániť chybám,“ uviedla výkonná riaditeľka organizácie Luta Security Katie Moussouris.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj