Bratislava 25. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Poslanec strany Sme rodina Ľudovít Goga, ktorý sa zameriava na zahraničné dianie a Európsku úniu, na sociálnej sieti napísal, že v Európe sa tí, ktorí hovoria o populizme a extrémizme, často sami uchyľujú k “fašistickým praktikám”.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ludovít Goga (Sme rodina)

Goga poznamenal, že v poslednom čase sa stále viac hovorí a píše o nebezpečnosti pravicového populizmu a o jeho možnej radikalizácii. “Mne sa však zdá, že vietor fúka práve z opačnej strany. V priebehu niekoľkých týždňov sa proti nemeckej AfD odohralo pár atentátov. Prvý si odnieslo ich sídlo v Berlíne a následne bol dobitý jeden z poslancov ich klubu, ktorý bol s vážnymi zraneniami hospitalizovaný.”

Obidva útoky sa podľa opozičného poslanca pripisujú nemeckej antife, alebo extrémne liberálnemu “protifašistickému hnutiu”, rozumej liberálom, ktorí sú liberálni pokiaľ sa nestretnú s opačným názorom, alebo inak povedané ich tolerancia sa obmedzuje len na rovnako zmýšľajúce indivídua.

“Akýkoľvek postoj, ktorý sa vymyká ich extrémne voľnomyšlienkárskemu a “otvorenému” zmýšľaniu je pre nich neakceptovateľný a vtedy sa uchyľujú práve k “fašistickým” praktikám.”

Dodáva, že v Spojených štátoch toto hnutie niekoľko mesiacov po zvolení Trumpa organizovalo historicky najnásilnejšie protesty páchaním atentátov na republikánskych senátorov, výtržníctvami na pôde vysokých škôl či šikanou smerom k sympatizantom Trumpa.

“Tento neduh sa bohužiaľ šíri aj k nám, no tak ako v Spojených štátoch ani v našich médiách sa o týchto incidentoch nedočítame toľko ako o nafúknutých aférach ukazujúcich prstom na prejavy často imaginárneho rasizmu.”

Podobné násilné protesty antify, ktorá nemá nič spoločné s antifašistickými hrdinami z dvoch svetových vojen, sa podľa Gogu odohrávali v Miláne a Turíne začiatkom minulého roka. “Taliansky minister vnútra, označovaný za jedného z najväčších európskych populistov, dostáva denne smrteľné vyhrážky. Viesť politiku zdravého rozumu, často označovanú za pravicový populizmus, chce už skutočnú odvahu pretože rozhodovať v prospech ľudí dnes znamená čeliť násilnostiam antifašistov, mediálnej mašinérii, netolerantným liberálom a v neposlednom rade centralistickej moci prichádzajúcej z Bruselu, zvonku EU ba dokonca aj od samej cirkvi.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj