Bratislava 20. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Podpredseda Národnej rady Martin Glváč (Smer-SD) na sociálnej sieti zverejnil spôsob, akým s ním komunikoval korporátny denník SME pri nedávnom zverejnení jeho údajnej internetovej komunikácie s Alenou Zs. obvinenou z objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Vládny poslanec otvorene hovorí o diskreditačnej kampani voči jeho osobe a klamstvách v článkoch spomínaného média.

Na snímke predseda poslaneckého klubu strany Smer-SD a podpredseda NR SR Martin Glváč

“Mediálna mafia” už podľa Glváča stratila akékoľvek zábrany a nezastaví sa pred ničím. “Denník SME zverejnil článok, v ktorom redaktor tvrdí, že som na jeho otázky nereagoval. Na tomto mieste preto zverejňujem včerajšiu a dnešnú komunikáciu s redaktorom Petrom Kapitánom, ktorá dokazuje, že zrejme úmyselne v článku klamal.”

“A klame dokonca aj v upravenom článku, nakoľko v ňom tvrdí, že som reagoval až dnes ráno. Navyše v ňom tvrdí, že som nevysvetlil, prečo údajne prebiehala komunikácia prostredníctvom tretích osôb. Som presvedčený, že veta “pravdepodobne ako jediný z oslovených som na takéto kontakty upozorňoval príslušné orgány a postupoval som podľa ich pokynov a odporúčaní, pričom komunikácia prebehla prostredníctvom tretích osôb a v koordinácii s nimi” presne vysvetľuje prečo,” vysvetľuje situáciu.

Martin Glváč doplnil, že jeho vyjadrenie sa evidentne denníku SME nehodilo do pripraveného diskreditačného článku, ktorého jediným cieľom bolo pošpiniť jeho osobu. “Ako inak sa dá vysvetliť, že z celej našej komunikácie redaktorovi neprišla len jediná, no najdôležitejšia SMS.”

Aj tento článok podľa poslanca Glváča len potvrdzuje utorkové tvrdenie, že tu funguje organizovaná skupina s cieľom prekryť randenie Daniela Lipšica a ďalších s podozrivou Alenou Zs, napriek tomu, že sa k tomu priznali, resp. existuje 60 stranový prepis ich vzájomnej komunikácie.

“Denník SME a jeho redaktor Peter Kapitán v zverejnenom článku tieto skutočnosti kryjú a napomáhajú šíriť klamstvá a konšpirácie, proti ktorým údajne bojujú,” konštatuje na záver Glváč.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj