Poprad 6. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Radoslav Mataš )

Slovenský hokejista Martin Gernát prežíva výbornú sezónu v najvyššej českej súťaži. Jeho tím Oceláři Třinec je štvrtý v tabuľke a on zasa druhý v kanadskom bodovaní medzi obrancami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Martin Gernát

Aktuálne má na konte 26 bodov za 4 góly a 22 asistencií a to do konca základnej časti v Česku zostáva odohrať ešte 9 kôl. Odchovanec prešovského hokeja sa potešil aj nominácii na turnaj Kaufland Cup v Poprade, keďže reprezentačný dres nemal na sebe už vyše roka.

„Chcem sa ukázať v čo v najlepšom svetle a preniesť si pohodu z Třinca do reprezentácie. Prišiel som zabojovať o miestenku na majstrovstvá sveta. Verím, že si to všetci čo najviac užijeme. Turnaj je na východe, v podstate pre mňa doma. Prídu sa pozrieť rodičia, priateľka aj veľa známych. Prešov je za rohom, cesta trvá len polhodinu,“ uviedol Martin Gernát pre slovenské médiá v Poprade.

Prvé dve tretiny tejto sezóny v třineckom drese hodnotí len a len pozitívne. V majstrovskom tíme má pevné miesto v obrane a odráža sa to nielen na defenzívnej práci, ale aj v produktivite. S 26 bodmi prežíva najproduktívnejšiu sezónu v seniorskej kariére v Európe. „Dostávam priestor, mne aj tímu sa darí, čo je hlavné. Verím, že to takto pôjde ďalej. „Na ľade trávim veľa času a darí sa nielen mne, ale aj celému mužstvu. A to herne aj štatisticky. Třinec má najvyššie ambície. Vieme, čo sa od nás očakáva. Do play-off chceme ísť z pozície do štvrtého miesta a potom budeme bojovať od zápasu k zápasu,“ skonštatoval Gernát.

Takmer dvojmetrový obranca vyzdvihol výbornú partiu v třineckom tíme, čo je aj zásluha až štvorčlenného slovenského zastúpenia. Za pripomenutie stojí aj fakt, že on ako aj trio útočníkov Tomáš Marcinko, Vladimír Dravecký a Patrik Hrehorčák, majú všetci korene na východe Slovenska. „Partia sme naozaj dobrá, v tíme si navzájom pomáhame. O to viac je to dobré, že sme tam Slováci, a samí východniari. Keď je dobrá atmosféra aj zábava na ľade a mimo neho, o to ľahšie sa potom hrá,“ doplnil Gernát.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj