Bratislava 5. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

„Na najbližšom Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť sa budem pýtať ministra obrany Petra Gajdoša na nákup húfnic Zuzana 2,” reaguje člen výboru a exminister obrany Ľubomír Galko na medializované informácie, že ministerstvo obrany objednalo pre armádu 25 kusov týchto kanónov od štátneho podniku Konštrukta Defence z Dubnice nad Váhom

Na snímke Ľubomír Galko (SaS)

„Očakávam, že minister sa stretnutiu s poslancami nevyhne a zdôvodní nielen objednaný počet húfnic, ale aj ich cenu, ktorá je oproti pôvodnému modelu Zuzany zhruba päťkrát vyššia.”

Podľa poslanca Ľubomíra Galka aj z toho nákupu vyžaruje hlavný záujem Slovenskej národnej strany – míňanie verejných peňazí tak, aby z nich mali úžitok klienti tejto strany.

„Odtiaľto je potom už veľmi krátka cesta k tomu, aby sa z týchto peňazí čosi odlialo aj politikom,” povedal exminister obrany.

Efektívnosť vynaložených zdrojov, reálne potreby Ozbrojených síl SR (OS SR) a obranyschopnosť Slovenskej republiky sú v tomto kleptokratickom koncepte a la SNS podľa liberálov vedľajšie. „Budem rád, ak sa pri nákupe húfnic Zuzana 2 budem mýliť, ale zverejnené skutočnosti tomu nenasvedčujú. Vopred vyzývam ministra Gajdoša, aby sa na otázky dobre pripravil. Potrebujeme vidieť jasný koncept rozvoja OS SR – to sa týka výzbroje, spôsobilosti, špecializácie v rámci NATO a, samozrejme, aj geopolitiky. Pýtam sa, voči akým hrozbám a voči akému nepriateľovi sa má takto výrazne posilniť práve slovenské delostrelectvo,” uzavrel Ľ. Galko.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj