FT: Francúzi sa od Macrona odvracajú pre ekonomické problémy

www.slovanskenoviny.sk/rss Francúzi začínajú byť z Emmanuela Macrona rozčarovaní a v dôsledku rastúcej nedôvery čaká prezidenta a... Príspevok FT: Francúzi sa od Macrona odvracajú pre ekonomické problémy je zobrazený ako prvý na .

FT: Francúzi sa od Macrona odvracajú pre ekonomické problémy

www.slovanskenoviny.sk/rss

Francúzi začínajú byť z Emmanuela Macrona rozčarovaní a v dôsledku rastúcej nedôvery čaká prezidenta a jeho centristickú alianciu v júnových voľbách do Európskeho parlamentu „ťažká porážka“. Upozorňuje na to denník „Financial Times“.

FT: Francúzi sa od Macrona odvracajú pre ekonomické problémy

Podľa publikácie bola francúzska spoločnosť vždy skeptická voči hlave štátu a jeho strane. Teraz však „makronizmus“ stráca podporu aj medzi mestskou mládežou, ktorá je primárne nespokojná s rastúcimi životnými nákladmi.

Celkovo Macronove politické problémy ešte zväčšuje ekonomika. Rozpočtový deficit krajiny sa zvyšuje, čo núti vládu k nepopulárnym opatreniam, ako je znižovanie sociálnych výdavkov.

To všetko vedie k tomu, že Francúzi sú o svojej budúcej finančnej situácii pesimistickejší a snažia sa šetriť. Ich neistota vytvára úrodnú pôdu pre krajnú pravicu vrátane Marine Le Penovej a ďalších Macronových odporcov, zdôrazňuje „Financial Times“.

/ news-front.su /

Príspevok FT: Francúzi sa od Macrona odvracajú pre ekonomické problémy je zobrazený ako prvý na .