Praha 12. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ladislav Novák)

Český folkový spevák a gitarista František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne. Okrúhle výročie si pripomenie stovkou koncertov po Česku a Slovensku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke František Nedvěd

Hudobník, ktorý sa pred 20 rokmi umelecky rozišiel s bratom Janom, už desiatym rokom koncertuje so svojím synom Vojtom. „Rozumieme si a darí sa nám. Otec a syn je dokonalá kombinácia. Vieme o sebe všetko, čo v hudbe potrebujeme, ja cítim jeho pocity, on cíti moje. Dokonalá symbióza. Obaja dúfame, že toto spojenie vydrží čo najdlhšie,“ poznamenal Nedvěd.

Priaznivci folku a trampskej hudby si na koncertoch budú môcť opäť vypočuť hity ako Jsem tvůj déšť, Řemeslo, Devatenáct, Kočovní herci, Skládanka, Růže z papíru, Stánky či Podvod. „Máme radosť z toho, že je o nás stále veľký záujem a že máme silu uspokojovať poslucháčov našimi pesničkami. Moje prianie je, aby nám to spolu dlho vydržalo. Pokiaľ mi bude zdravie ako-tak slúžiť, vždy sa rád postavím na pódium s gitarou v ruke a zahrám svojim fanúšikom naše pesničky. Najobľúbenejšie sú vlastne všetky. A podľa toho, aké skladby si praje obecenstvo, volíme tie najlepšie a vytvárame setlist. Sledujeme ľudí, oni poznajú takmer všetky piesne a spievajú si s nami. To je pre nás najlepší pocit, ktorý sa nedá opísať,“ poznamenal hudobník.

František Nedvěd sa po hudobných začiatkoch v niekoľkých bigbítových a trampských skupinách dostal do povedomia spolu so svojím bratom Janom ako člen folkovej skupiny Brontosauři či folkovo-gospelovej skupiny Spirituál kvintet. Neskôr s Janom Nedvědom vytvoril duo Nedvědi. V roku 1994 si začal súbežne budovať sólovú kariéru zameranú predovšetkým na country. Od roku 2013 vystupuje samostatne s kapelou Tiebreak alebo so synom Vojtom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj