Francúzsky prezident si uctí obete útoku v Štrasburgu

Štrasburg 15. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron navštívil v piatok Štrasburg, aby si uctil obete útoku, ku ktorému došlo v tomto francúzskom meste v blízkosti vianočných trhov

Na snímke Emmanuel Macron na návšteve trhov v Štrasburgu

Zradikalizovaný mladík tu v utorok zastrelil štyroch ľudí a ďalších zranil. Vo štvrtok ho francúzska polícia zastrelila.

Za znenia národnej hymny položil Macron v centre mesta bielu ružu k pamätníku generála Klébera, ktorý sa stal akýmsi provizórnym pamätníkom, kam ľudia pokladajú tisíce sviečok, kvetov a posolstiev.

“Celý národ stojí pri ľuďoch v Štrasburgu. Toto som im dnes večer chcel povedať,” povedal Macron, ktorý sa vracal zo summitu EÚ v Bruseli.

Francúzske mesto neďaleko nemeckých hraníc sa postupne vracia do normálnych koľají. V piatok už v meste opäť otvorili vianočné trhy, ktoré boli dva dni po útoku zatvorené. Polícia preveruje, či mal útočník, 29-ročný Chérif Chekatt, komplicov.

Strelca francúzske tajné služby už v minulosti monitorovali pre podozrenie z možnej islamistickej radikalizácie. Po streľbe bol na úteku 48 hodín. Napokon ho vo štvrtok večer policajná hliadka po prestrelke zlikvidovala.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj