Helsinki 27. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Markku Ulander/Lehtikuva via AP)

Stovky Fínov vyšli v noci z nedele na pondelok do ulíc hlavného mesta Helsinki, aby spoločne oslávili titul majstrov sveta v hokeji

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Fínski fanúšikovia oslavujú zisk majstrovského titulu v hokeji 26. mája 2019 v Helsinkách

Mávanie štátnymi vlajkami, trúbenie automobilov a hlasné pokriky sprevádzali horúčku nedeľňajšej noci v Helsinkách. Niektorí odvážlivci posilnení alkoholom sa dokonca odvážili vyliezť na niekoľkometrový žeriav nad jednou z centrálnych ulíc mesta. Informuje o tom tamojší denník Italehti.

“To sme my, Fíni, takto oslavujeme. Vyjdeme do ulíc a spievame. A nájdeme sa všade, kde sa len dá. Zatiaľ čo jeden človek schádzal zo žeriavu, ďalší už šplhal nahor,” informoval Timo Viipuri, šéf helsinských policajtov. Podľa Viipuriho noc v Helsinkách bola bujará, ale väčšie neprístojnosti sa neudiali. Počas hromadných osláv len niekoľko fanúšikov utrpelo menšie zranenia.

Fínski hokejisti sa po tretí raz v histórii stali majstrami sveta, z toho druhýkrát na Slovensku. Titul spečatili finálovým triumfom nad Kanaďanmi (3:1).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj