FIFA schválila nový model MS klubov s 24 tímami od roku 2021

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Miami 15. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Boris Roessler)

Rada Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na zasadnutí v Miami v piatok odsúhlasila rozšírenie MS klubov v novom 24-člennom formáte aj napriek nesúhlasnému stanovisku Európy. Rada tiež rozhodla, že bude spolupracovať s Katarom na rozšírenom formáte majstrovstiev sveta 2022 na 48 účastníkov, pričom pribudne najmenej jedna ďalšia organizátorská krajina

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Reinhard Grindel

“Predložili sme štúdiu, v ktorej sme prišli k záveru: Áno, je možné rozšíriť počet účastníkov MS 2022, ak budú splnené určité podmienky,” citovala agentúra DPA slová prezidenta FIFA Gianniho Infantina. “Vzhľadom na politickú situáciu je otvorenou otázkou, či bude naozaj Katar spoluorganizátorom,” reagoval na novinárske otázky šéf nemeckého zväzu DFB a člen rady FIFA Reinhard Grindel. Konečné rozhodnutie v otázke rozšírenia padne na valnom zhromaždení federácie 5. júna v Paríži. “Ak sa to udeje: fantastické. Ak nie: fantastické,” zhrnul Infantino.

MS klubov FIFA v roku 2021 nahradia doterajší model so siedmimi účastníkmi, ktorý sa koná v decembri. V roku 2021 sa bude hrať v termíne jún – júl. Asociácia európskych klubov (ECA) potvrdila, že turnaj v roku 2021 bude bojkotovať.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj