Fidesz pripravuje k eurovoľbám fóra na 220 miestach krajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť 29. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI- Laszlo Beliczay)

V májových voľbách do Európskeho parlamentu (EP) ide o veľa, voliči totiž budú rozhodovať o tom, či Európska únia zostane Európou národov – spoločenstvom Európanov, alebo sa stane kontinentom prisťahovalcov. Uviedol to v pondelok v Budapešti komunikačný riaditeľ maďarskej vládnej strany Fidesz Balázs Hidvéghi, ktorý avizoval, že Fidesz pripravuje volebné fóra na takmer 220 miestach celej krajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na sníme predseda maďarskej vlády a predseda Fideszu Viktor Orbán

Podľa komerčnej televízie ATV na týchto podujatiach v nadchádzajúcich týždňoch vystúpi s prejavom vyše 60 vedúcich politikov Fideszu a kandidátov na poslancov EP.

Hidvéghi vyjadril presvedčenie, že v Európe silnie hlas tých, ktorí odmietajú násilné prisťahovalectvo a ktorí vnímajú Európu národov ako hodnotu. “Bojujeme aj za to, aby sa v rámci Európskej ľudovej strany (EPP) podarilo zastaviť sily podporujúce prisťahovalectvo a aby sa európski ľudovci vrátili na cestu kresťanskej demokracie a k uvažovaniu v intenciách národov,” dodal.

Voľby do EP v Maďarsku vypísal prezident János Áder na nedeľu 26. mája.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj