Bratislava 9. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)

Expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico uviedol,že už vie, kto bude kandidátom vládnej strany SMer-SD v budúcoročných prezidentských voľbách. Oznámil Fico v prejave na sobotnom sneme strany v Trenčíne.

Na snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico

Na otázku, kto bude kandidátom Smeru-SD na post hlavy štátu Robert Fico odpovedal: “Ja nekandidujem, to je všetko, čo môžem teraz potvrdiť. Veď to nie je možné, aký lynč ste spustili všetci proti nám. Aký má význam dať vám nejaké meno? Jediné čo urobíte je, že ho dobre ho poopľúvate, všetku špinu vylejete na neho, akú len môžete vyliať, ale že by ste popísali niečo o pánovi Kiskovi, o všetkých tých podvodoch, o všetkom, tak to by bolo krásne čítanie,“ dodal Fico.

Fico má jasno v prezidentskom kandidátovi, ale nevystaví ho mediálnemu lynču, a preto nepredstaví jeho meno. Ako povedal v sobotu na tlačovej besede po skončení straníckeho snemu, termín, do ktorého sa musia podať prihlášky do prezidentských volieb, bude končiť v prvý februárový týždeň. „Verím, že Slovensko si vyberie podstatne lepšiu hlavu štátu, ako má teraz,“ dodal.

Následne sa pustil do kritiky Andreja Kisku: “Symbolom pontifikátu súčasného prezidenta sa stala koza v prezidentskom paláci. Bohužiaľ, taká je slovenská realita,” podotkol na sneme Fico.

Fico sa v sobotu vyjadril aj v súvislosti s pozemkovou kauzou pod Tatrami odkázal prezidentovi Andrejovi Kiskovi, že nemá žiadne právo hovoriť o Slovensku ako o mafiánskom štáte. Povedal to zároveň s kritikou na novinárov, že ignorujú Kiskove kauzy.

“Niekto je favorizovaný, niekto je miláčik a môže mať daňové podvody, môže pozemky ukradnúť, veď to, čo sa objavilo teraz v súvislosti s pozemkom prezidenta Kisku, veď to je šialené! On evidentne o všetkom vedel, on bude rozprávať o nejakej mafii? O nejakom mafiánskom štáte? Veď podľa všetkého je súčasťou pozemkovej mafie,“ povedal Fico.

Fico zopakoval na tlačovej besede, že Smer úspešne vstúpil do 20. roku existencie. „Na slovenskej politickej scéne niet úspešnejšieho projektu. Z 20 rokov budeme 12 súčasťou vládnutia,“ konštatoval. Formulovali sme riziká, ktoré vnímame.

Fico oznámil, že chce otvoriť diskusiu ako zlikvidovať anonymitu zakomplexovaných idiotov, ktorí šíria urážky na internete pod článkami. „Môžu písať urážky, ale musia sa podpísať a zodpovednosť za to ponesie vydavateľ,“ uviedol.

Viac z Ficovho prejavu na sneme Smeru-SD v Trenčíne nájdete v tomto článku.