Bratislava 7. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel, Peter Rusko)

Bývalý premiér a súčasný predseda strany Smer-SD, Robert Fico zverejnil na sociálnej sieti vysoko sledované video, v ktorom sa zastal už bývalého poslanca ĽSNS, Milana Mazureka, ktorého Najvyšši súd odsúdil za údajné hanobenie rasy, národa, atď. Po podrobnej analýze slov Roberta Fica je zrejmé, že má pravdu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Robert Fico a Milan Mazurek

Po tom, čo Robert Fico zverejnil svoje video, v ktorom sa zastáva Kotlebovca Mazureka, sa na predsedu vládnej strany zniesla vlna kritiky. Okrem opozičných politikov ho skritizovali aj vlastní koaliční partneri z Mosta-Híd a Dankovej SNS, či dokonca vlastný straník, premiér Pellegrini. Fica začala riešiť aj Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Poďme si však podrobne rozanalyzovať, čo vlastne Robert Fico povedal a či sú jeho slová v tomto prípade pravdivé, alebo nie.

“Viac krát som upozornil na to, že orgány činné v trestnom konaní a súdy, často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov,” povedal bývalý premiér Robert Fico.

Nemožno to 100-percentne dokázať, no všetky indície k tomu skutočne vedú. Spomeňme si napríklad na výroky samotného Roberta Fica, ktorý sa ešte v roku 2001, ako začínajúci politik, v predvolebnej kampani tvrdo vyjadroval k rómskej komunite. Vtedy neexistoval žiaden mediálny tlak, na to, aby polícia stíhala Roberta Fica za hanobenie národnosti a orgány činné v trestnom konaní sa touto záležitosťou teda vôbec nezaoberali.

Ak by niekto namietal, že to bolo už dávno a situácia v polícii, či prokuratúre sa už zmenila, tak si spomeňme na rok 2016, krátko pred parlamentnými voľbami. Súčasný líder hnutia Sme rodina, Boris Kollár vtedy zakladal svoju stranu a v predvolebnej kampani sa cez svoje vysoko zdieľané videá na Facebooku ostro vyhraňoval voči moslimom. Zaujímavé, že polícia a prokuratúra vtedy nepohla ani prstom. Znova, na to nebol vyvíjaný mediálny tlak.

Môžeme uviesť príklad aj z minulého roku. Liberálny novinár Arpád Soltész vtedy napísal tento výrok : ” Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu.”

Hneď na to, spustila NAKA trestné stíhanie. Liberálne médiá sa však svojho kolegu začali húfne zastávať a ospravedlňovať jeho výroky. Niektorí dokonca otvorene písali, že orgány činné v trestnom konaní musia toto stíhanie zastaviť. A skutočne to aj nastalo. Prokurátor neskôr zastavil trestné stíhanie na Arpáda Soltézsa.

Pritom slová odsúdeného Milana Mazureka neboli ani zďaleka také radikálne ako slová Soltésza. Mazurek nehovoril o žiadnej “čiernej spodine,” len jednoducho skritizoval asociálny spôsob života časti rómskeho etnika. Podľa súdu však zovšeobecňoval.

Robert Fico vo svojom videu ďalej hovorí: “Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. A ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť, do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov pozatvárať.”

Fico má znova pravdu. Liberálne médiá a bratislavskí kaviarnici si môžu hovoriť o svojej politickej korektnosti voči menšinám čo len chcú, no je nesporným faktom, že to, čo povedal Milan Mazurek v rádiu Frontinus, hovorí medzi sebou bežne drvivá väčšina Slovákov, a to nie len v krčmách.

Senát Najvyššieho súdu na čele s liberálnym sudcom Paludom (v minulosti kandidoval za stranu SaS), ktorý odsúdil poslanca ĽSNS Milana Mazureka na peňažný trest 10 000 eur, teda svojím rozhodnutím, obrazne povedané, odsúdil aj takmer všetkých obyvateľov Slovenska.

Predseda Smeru-SD na záver dodal: ” Ak sú naše orgány činné v trestnom konaní a súdy, takí aktívne pri výrokoch, očakávam, že sa budú rovnako aktívne zaoberať výrokmi pána Trubana o drogách pred mladými ľuďmi, alebo vážnym podozrením, že s drogami obchodoval.”

Aj v tomto treba dať bývalému premiérovi Ficovi za pravdu. Polícia, prokuratúra a súdy vyvinuli veľkú aktivitu na odsúdenie Milana Mazureka za výroky o Rómoch, no lídra progresívcov Trubana, podľa všetkého ani len nezačali vyšetrovať.

Pritom podozrenie, že spáchal trestný čin propagácie drog pred mládežou, respektíve šírenie toxikománie je obrovské. V tomto prípade však neexistuje mediálna objednávka. Mainstremové médiá sa naopak Trubana zastávajú a dokonca bagatelizujú účinky tvrdej drogy LSD.

Kam bude takýto dvojaký meter smerovať? Skončíme nakoniec tak, že pronárodní a konzervatívni politici budú trestne stíhaní a súdmi odsudzovaní za svoje názory a liberálni politici si budú robiť čo sa im zachce ?

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj