Bratislava 18. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Mosa’ab Elshamy)

Úradujúci majster španielskej najvyššej futbalovej súťaže FC Barcelona bude môcť v nasledujúcich dňoch hľadať náhradu za zraneného útočníka Ousmana Dembélého. Katalánci dostali súhlas od lekárskej komisie tamojšej futbalovej federácie na to, aby mohli zaregistrovať nového hráča aj po skončení prestupového obdobia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke futbalista FC Barcelona Ousmane Dembélé

Vedenie La Ligy udeľuje takúto výnimku iba v prípade, že tím príde o futbalistu na obdobie dlhšie ako päť mesiacov. Informoval o tom web španielskeho športového denníka Marca.

Barcelonský klub poslal ešte minulý týždeň žiadosť lekárskej komisii s presnými podrobnosťami zranenia a potvrdením, že mladý Francúz sa zranil až po uzavretí zimného „transferového okna“. Dembélé bude pauzovať po operácii roztrhnutého zadného stehenného svalu pravej nohy približne pol roka a vynechá aj blížiace sa majstrovstvá Európy.

Pozitívna reakcia spomenutej komisie dáva Barcelončanom možnosť získať novú akvizíciu do ofenzívy v priebehu nasledujúcich 15 dní. Musia sa však pozerať iba na hráčov pôsobiacich v Španielsku. Marca uvádza, že v hľadáčiku „blaugranas“ by mohli byť Willian José, Lucas Pérez, Ante Budimir alebo Enes Ünal.

Absencia Dembélého nie je jediným problémom, ktorý sa vyskytol v ofenzívnej línii Barcelony. Do konca aktuálnej sezóny je zranený aj uruguajský kanonier Luis Suárez a mladík Carles Pérez nedávno zamieril na hosťovanie do talianskeho AS Rím. Tréner Quique Setién má preto k dispozícii iba trojicu Ansu Fati, Lionel Messi a Antoine Griezmann.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj