• Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Madrid 31. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

FC Barcelona postúpil do semifinále Španielskeho pohára vo futbale (Copa del Rey) po tom, čo v stredajšej domácej odvete zdolal FC Sevilla presvedčivo 6:1

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Hráč FC Barcelony Lionel Messi strieľa v odvete štvrťfinále Copa del Rey FC Barcelona – FC Sevilla

“Blaugranas” sa tak dokonale pomstili Andalúzanom, ktorým v prvom štvrťfinálovom stretnutí podľahli vonku 0:2. Pri veľkom obrate tímu z Camp Nou bol ústrednou postavou Brazílčan Philippe Coutinho, ktorý strelil dva góly. Hrdinom bol aj holandský brankár Jasper Cillessen, ktorý v 27. min zneškodnil nariadenú penaltu hostí. Tú nepremenil skúsený kanonier Ever Banega.

V semifinále sa predstaví iný klub zo Sevilly – Betis. Po druhej remíze 1:1 proti barcelonskému Espanyolu nasledovalo predĺženie, po ktorom sa zrodil konečný výsledok 3:1.

Výsledky stredajších odvetných stretnutí štvrťfinále Španielskeho pohára vo futbale – Copa del Rey (hralo sa na odvetu):

Betis Sevilla – Espanyol Barcelona 3:1 po predĺžení (1:1, 0:1) – prvý zápas 1:1, do semifinále postúpil Betis Sevilla

FC Barcelona – FC Sevilla 6:1 (2:0) – prvý zápas 0:2, do semifinále postúpil FC Barcelona