Favorit volieb Zelenskyj vyzval svojich stúpencov, aby navrhli kandidátov na vládne funkcie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kyjev 25. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)

Ukrajinský komik, ktorý je favoritom nadchádzajúcich prezidentských volieb, vyzval svojich stúpencov, aby navrhli kandidátov na najvyššie vládne funkcie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Volodymyr Zelenskiy

Volodymyr Zelenskyj, ktorý si prezidenta krajiny zahral už v obľúbenom televíznom seriáli, chce od svojich podporovateľov počuť návrhy kandidátov na posty premiéra, ministra obrany, ministra zahraničia a ďalšie vysoké pozície. Zelenskyj vo videoodkaze v pondelok uviedol, že Ukrajinci už majú plné zuby prezidentov, ktorí menujú do kľúčových funkcií svojich priateľov.

Zelenskyj je na čele predvolebných prieskumov už niekoľko týždňov a za sebou necháva súčasného prezidenta Petra Porošenka aj expremiérku Juliju Tymošenkovú, ktorá ešte pred niekoľkými týždňami v prieskumoch dominovala. Prezidentské voľby na Ukrajine sa uskutočnia 31. marca.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj