Londýn 27. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)

Predseda protieurópskej Strany brexitu (BP) a britský europoslanec Nigel Farage chce byť súčasťou rokovaní o odchode Británie z EÚ, keď jeho strana získala vo štvrtkových voľbách do Európskeho parlamentu (EP) takmer 32 percent hlasov, čo je najviac zo všetkých politických subjektov v Spojenom kráľovstve. Informovala o tom agentúra Reuters

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Nigel Farage

“Aj my by sme mali byť súčasťou (rokovacieho) tímu, to je celkom jasné,” povedal Farage, ktorý je jedným z najhlasnejších zástancov odchodu Británie z Európskej únie.

Víťazstvo v britských eurovoľbách priniesla Farageovej strane vlna nespokojnosti vyvolaná neschopnosťou vlády konzervatívnej premiérky Theresy Mayovej vyviesť krajinu z Únie, napísala agentúra Reuters.

Po opakovaných odkladoch musí teraz Dolná snemovňa britského parlamentu rozhodnúť o dohode o brexite, ktorú s Bruselom vyrokovala Mayovej vláda, do 31. októbra, pričom Farage uprednostňuje odchod bez dohody.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj