Košice 5. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Na vlakovej stanici v Košiciach v pondelok slávnostne pokrstili nový IC vlak Macejko, ktorý bude počas hokejových MS prepravovať fanúšikov na trase medzi Košicami a Bratislavou. Meno vlaku prepožičal oficiálny maskot šampionátu, krstnými rodičmi sa stali hokejisti Ladislav Nagy a Ján Laco

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke IC vlak Macejko Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK)

Slovenská reprezentácia odohrá v Košiciach sedem zápasov základnej A-skupiny a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví po nich mimoriadne vlaky. Predpokladaný odchod vlaku IC 526 Macejko z Košíc je o 23.17 h s príchodom do Bratislavy o 3.58 h. V prípade predĺženia hokejových zápasov sa však odchod vlaku “pružne” posunie. “Predpokladáme, že niektoré zápasy nebudú ukončené v štandardnom čase, preto sme sa pripravili na to, že budeme na fanúšikov čakať,” uviedol obchodný riaditeľ ZSSK Karol Martinček. Doplnil, že z Košíc ide do Bratislavy aj rýchlik Zemplín s odchodom o 23.45 h, ten má však pevný grafikon.

Od začiatku marca premáva “hokejové ícečko” IC 521 Macejko s odchodom z Bratislavy o 6.01 h a príchodom do Košíc o 10.48 h. V dňoch, kedy odohrá zápasy základnej skupiny slovenská reprezentácia, bude toto pravidelné IC posilnené o ďalšie vozne a spoločenský vozeň pre fanúšikov. “Ceny budú štandardné v ícečkových tarifách a kapacitu vieme prispôsobovať podľa možností a situácie,” dodal Martinček. Národný dopravca bude okrem priaznivcov hokeja na zápasy prepravovať aj hráčov, rozhodcov a delegátov.

Osobitný vlak pre hokejové majstrovstvá ocenili aj jeho krstní rodičia. “Pre fanúšikov je vlak výborný komfort, nemusia sedieť hodiny v aute a šoférovať, dá sa v ňom najesť, oddýchnuť, spraviť si pohodlie, je tam internet, takže dúfam, že tento vlak bude prospešný,” povedal útočník HC Košice Ladislav Nagy.

Spoluprácu s národným dopravcom vyzdvihol aj organizačný výbor hokejových majstrovstiev. “Vieme tak ponúknuť fanúšikom možnosť bezpečnej prepravy po zápasoch slovenského tímu na západ krajiny. Okrem toho prispievame aj k ekológii a teší nás, že aj toto môže byť jeden taký bod ‘zelených majstrovstiev’, o ktoré sa snažíme,” povedala riaditeľka komunikácie svetového šampionátu Michaela Grendelová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj