Madrid 25. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TTKBS)

Katolícka cirkev v Španielsku vylúčila zo svojich radov muža, ktorý sa viac než 18 rokov vydával za falošného kňaza.

Ilustračné foto

Miguel Angel Ibarra sobášil i krstil najskôr v Kolumbii a potom na juhu Španielska, a to napriek tomu, že nebol vysvätený za kňaza. Cirkev uviedla, že sobáše, ktoré viedol, zostanú v platnosti, nie však sväté prijímania či spovede, ktoré si vypočul.

Na to, že je podvodník, sa podľa stanice BBC prišlo po tom, ako naňho v Kolumbii podali žalobu. Bližšie neuvedený žalobca tvrdí, že Ibarra si svoje dokumenty sfalšoval.

Po “dôkladnom vyšetrovaní” sa zistilo, že nebol nikdy vysvätený za kňaza a teraz dostal príkaz vrátiť sa do Kolumbie, uviedli cirkevní predstavitelia v Španielsku.

Ibarra sa do Španielska presťahoval vlani v októbri a usadil sa v andalúzskom meste Medina-Sidonia, kde žije viac než 11.000 obyvateľov.

“Takéto udalosti môžu zatieniť prácu farníkov a vysvätených kňazov, ktorí slúžia cirkvi príkladným spôsobom každý deň,” uviedla vo vyhlásení miestna diecéza.

Nejde o prvý prípad, keď niekoho odhalili, že sa neprávom vydáva za katolíckeho kňaza. V roku 2008 sa zistilo, že muž, ktorý nebol vysväteným kňazom, prijímal spovede veriacich v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Mával oblečené kňazské rúcho, ale odhalili ho po tom, ako talianske úrady preverili jeho doklady.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj