Facebook zablokoval účty troch prívržencov krajnej pravice

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 3. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Facebook zablokoval na svojich stránkach v USA viacero účtov príslušníkov krajnej pravice. Informoval o tom v piatok webový portál rakúskej stanice ORF

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Opatrenia sa týkajú šíriteľa konšpiračných teórií Alexa Jonesa, krajne pravicového blogera Mila Yiannopoulosa a šéfa radikálnej politickej organizácie Islamský národ (NOI) Louisa Farrakhana za jeho antisemitské vyjadrenia, uvádza sa v stanovisku sociálnej siete Facebook.

Jones vlastní internetovú stránku Infowars, ktorá rozširuje falošné správy. V minulosti Jones napríklad hlásal, že americká vláda sa podieľala na teroristických útokoch na dvojičky z 11. septembra 2001 v New Yorku.

Takisto tvrdil, že masakru z roku 2012 na základnej škole Sandy Hook v meste Newtown v štáte Connecticut zinscenovali herci. Mladý útočník Adam Lanza tam vtedy zabil 27 ľudí vrátane 20 detí. Pred útokom zastrelil i svoju matku a po čine spáchal samovraždu.

Facebook už zablokoval Jonesov účet a momentálne preveruje aj jeho profil na instagrame. V poslednej dobe najväčšia sociálna sieť Facebook čelí rastúcemu tlaku, aby dôslednejšie zakročil voči nenávistným a diskriminačným komentárom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj