Bangkok 2. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Gemunu Amarasinghe)

Hlavným mestom Thajska Bangkokom otriaslo niekoľko výbuchov bômb. Hovorca vlády Narumon Pinyosinwat v piatok povedal, že premiér Prayut Chan-o-Cha nariadil „okamžité vyšetrenie“ výbuchov, ktoré hlavným mestom otriasli v predvečer prejavu amerického ministra zahraničných vecí Mika Pompea

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Vyšetrovatelia sú na mieste výbuchu v thajskej metropole Bangkok 2. augusta 2019, kde sa koná summit ministrov zahraničných vecí Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) s partnerskými krajinami vrátane USA, ktoré na schôdzke zastupuje minister zahraničných vecí Mike Pompeo

Najmenej dvaja ľudia boli zranení. „Bezpečnostné opatrenia boli sprísnené,“ uviedla hovorkyňa thajskej vlády.

Podľa záchranárov boli pri výbuchu zranené dve ženy. Bomby vybuchli mimo centra mesta. Polícia však uviedla, že aj v centre mesta došlo k explózii. Táto ale len rozbila sklo na jednom s mrakodrapov a nikoho nezranila. Podľa nepotvrdených správ z médií sa na niekoľkých miestach v meste našli ďalšie explozívne zariadenia.

Detonácie pripomenuli podobnú  situáciu, ktorá sa stala na stretnutí ASEANu v Thajsku pred desiatimi rokmi. Demokratickí aktivisti tzv. Červených košieľ v tom čase vtrhli na miesto konania v pobrežnom meste Pattaya a spôsobili paniku. V nasledujúcom chaose boli účastníci summitu presunutí do bezpečia vojenskými helikoptérami alebo boli evakuovaní loďou.

Či pozadie detonácií súvisí s návštevou amerického ministra zahraničných vecí zatiaľ známe nie je. Vláda vyzvala obyvateľstvo, aby nepodliehala panike.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj