Moskva 16. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP Photo)

Systém S300, ktorý odhalili v USA, sa tam podľa predpokladov dostal z Ukrajiny, myslí si hlavný redaktor magazínu Nacionalnaja Oborona Igor Korotčenko

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Na internete sa predtým objavila snímka vojenskej techniky z amerického polygónu, informoval Defence Blog s tým, že na snímke sa nachádza protivzdušný raketový systém S300PT. Na fotografii sú vidieť dva štartovacie komplexy, rádiolokátor a veliteľské stanovište. Či tieto komponenty skutočne S300, to zatiaľ nie je jasné.

Je známe, že v rámci tajného programu spolupráce medzi ukrajinským ministerstvom obrany a USA za vlády Porošenka Ukrajina poskytla prístup americkej strane k sovietskej vojenskej technike, vrátane S300, vyhlásil Korotčenko.

Expert predpokladá, že Kyjev protivzdušný systém S300 v rámci tejto dohody exportoval.

Korotčenko pritom zdôraznil, že staré Tristovky verziou z 80. rokov. To znamená, že neobsahujú žiadne tajomstvá o moderných ruských zbraniach.

S300 je protivzdušný systém vyrábaný od čias Sovietskeho zväzu. Bol mnohokrát modernizovaný. V rámci NATO disponuje týmto systémom slovenská armáda.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj