Exekútori vlani vzniesli na Sociálnu poisťovňu 13 mil. otázok na dlžníkov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 17. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Sociálna poisťovňa počas minulého roka odpovedala exekútorom cez svoje webové rozhranie na vyše 11,5 mil. otázok na dlžníkov. Za prvé dva mesiace tohto roka ich počet dosiahol viac ako dva milióny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Višváder

Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Súdnym exekútorom poskytuje poisťovňa informácie o vyplácaných dávkach, predovšetkým dôchodkoch. “Účelom týchto informácií je pokročiť v exekučnom konaní a dosiahnuť uspokojenie požiadaviek veriteľov,” uviedol hovorca poisťovne.

Pri zložitejších podaniach treba prešetriť a následné overiť údaje špecializovaným útvarom. “V roku 2018 jeho pracovníci vybavili ďalších takmer 1,5 mil. podaní – počas prvých dvoch mesiacov tohto roka ich bolo približne 273 000,” skonštatoval hovorca poisťovne.

Sociálna poisťovňa evidovala v decembri minulého roka 34 622 dôchodcov s exekučnou zrážkou. “Dobrou správou je, že dlhodobý trend nárastu počtu dôchodcov s exekučnými zrážkami sa v minulom roku podarilo zastaviť,” povedal hovorca poisťovne. Napriek tomu počet elektronických dopytov smerujúcich od exekútorov podľa neho z roka na rok rastie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj